Ankara da Yamaç Paraşütü Eğitimleri esnasında kullandığımız ve tüm yamaç paraşütü camiasına açık olan ders notlarımız aşağıdaki kategorilerin altında yer almaktadır. Ders notlarını okuduktan sonra soru bankasına giderek kendinizi sınayabilirsiniz. Bizi takip etmeye devam edin.
loading...

Güvenlik Talimatları
Talimatlar

Yamaçparaşütü sporunda başarılı olmanın anahtarı kurallara tam olarak riayet etmekten geçmektedir. İyi bir eğitim, edinilen doğru alışkanlıklar ve kurallara tam uyum beraberinde kazasız, kırımsız, keyifli ve başarılı uçuşları getirmektedir. Bu nedenle kulübümüz bünyesinde icra edilecek her türlü faaliyette aşağıdaki hususlara dikkat edilmeli ve tam olarak uygulanmalıdır. 

Devamı İçin Tıklayın

Önleyici Tedbirler
Önleyici Tedbirler

    Yamaç paraşüt sporu diğer doğa ve extrem sporlarda olduğu gibi bir takım tehlike ve zorluklar içermektedir. Her türlü güvenlik önlemi alınsa dahi, %100 kontrolün pilotta ve eğitmenlerde olmadığı, hava koşullarının ani değişiklikler gösterebileceği ve değişen koşulların, pilotu zor durumlar içine sokabileceği, kalkışta, inişte ve uçuş esnasında ağır yaralanmalı / kırımlı ve ölümlü kazalar yaşanabileceği her kez tarafından bilinmelidir.

Devamı İçin Tıklayın

Genel Bilgilendirme
Yamaç Paraşütü

   Yamaç paraşütü, isminde paraşüt kelimesi geçmesine karşın serbest paraşütten son derece farklı, en az onun kadar heyecanlı, eğlenceli ve hayatının bir döneminde uçmaya ilgi duymuş her insan için de “keşke yapabilsem” diyeceği türden çok özel bir zevktir.

Devamı İçin Tıklayın

Sıkça Sorulan Sorular
Sıkça Sorulan Sorular

Sizden sıklıkla gelen soruları derleyip toplayıp güzelce cevapladık. Aşağıda cevaplarını bulamadığınız sorular için iletişime geçmekten çekinmeyin. İletişime açık, enerjik bir o kadar da uçmaya ve öğretmeye hevesli insanlarız. Sorularınızı seve seve cevaplamaya hazırız. İster telefonla, ister mesajla. İletişim formuna ulaşmak için lütfen tıklayın.

Devamı İçin Tıklayın
Telefon Et0 543 446 0 446
Mesaj Gönderinfo@bulut.org.tr
Ziyaret EtKulüp Merkezi