Bulut Sportif Havacılık Kulübü

Hayallerinizi Gerçekleştiriyoruz!

Güvenli, Kaliteli ve Eğlenceli Yamaçparaşütü Eğitimleri İçin Doğru Adres

COVİT-19 Pandemi Önlemleri

BULUT SPORTİF HAVACILIK KULÜBÜ COVİT 19 PANDEMİSİ İLE İLGİLİ UYGULAMA KARARI

     Aralık 2019 tarihinde Çin'in Hubei bölgesinin başkenti olan Vuhan'da ortaya çıkan COVID-19 pandemisi (salgını) tüm dünyayı etkilemiş ve halen kontrol altına alınamamıştır. Halen söz konusu virüsün sebep olduğu hastalığın tedavisine kesin olarak çözüm olabilecek bir ilaç bulunamamış ancak hastalığa yakalanma oranını ciddi bir şekilde azaltan ve yakalanma durumunda ise hastalık sürecinin daha hafif ve kısa geçmesini sağlayan aşılar mevcuttur. Bu aşamada virüsle mücadele edebilecek tek yöntem olarak aşı ön plana çıkmaktadır.

     Bilindiği üzere yamaç paraşütü sporu her ne kadar bireysel olarak yapılan bir aktivite gibi gözükse de toplu olarak icra edilmekte, uçuş sonrası servis kullanılmakta ve sıkılıkla pilotlar arasında sosyal mesafe kuralları esnetilmektedir.

     20.08.2021 Tarihinde İç İşleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge ile bazı faaliyetler için PCR Testi zorunluluğu getirilmiştir. Söz konusu genelgede “6 Eylül 2021 Pazartesi gününden itibaren aşı olmayan kişilerin; konser, sinema ve tiyatro GİBİ vatandaşların TOPLU OLARAK BULUNDUĞU faaliyetlere katılımında negatif sonuçlu PCR testi zorunluluğu getirilecek. Bu çerçevede İŞLETMECİLER / ORGANİZATÖRLER tarafından etkinliklere girişte HES kodu üzerinden kişilerin aşılı/geçirilmiş hastalık (Covid-19 hastalığı sonrası bilimsel olarak bağışık kabul edilen süreye göre) veya azami 48 saat önce yapılmış negatif PCR testi sorgulaması yapılacak. Kişi hastalığı geçirmemiş veya aşılı değil veya negatif PCR testi yok ise etkinliğe katılmasına müsaade edilmeyecek.” ifadelerine yer verilmiştir.

      Aşı olmayı reddeden kulüp üyelerimizin kararlarına saygı duymakla birlikte toplum sağlığının korunması ve COVİT salgını ile mücadele kapsamında icra ettiğimiz faaliyetler esnasında olası bir COVİT salgınına meydan vermemek için Kulübümüz adına aşağıdaki önlemlerin alınmasına karar verilmiştir.

     06 Eylül 2021 tarihinden itibaren toplu olarak faaliyet gösterdiğimiz uçuş etkinliklerinde öğrenci ve katılımcılardan aşı kartı veya son 48 saat önce alınmış negatif PCR testi beyan etmeleri istenecek ve HES Kodları kontrol edilecektir. Bu nedenle en geç 01 Eylül 2021 tarihine kadar tüm kulüp üyelerimizin;

  • HES kodlarını,
  • Aşı olan üyelerimizin aşı kartlarını,
  • Elinde olmayan nedenlerle (yaş sınırı, sağlık sorunları vb.) aşı olamayan veya aşı olmayı reddeden üyelerimizin ise etkinlikten en fazla 48 saat öncesine kadar alınmış negatif PCR testi sonuçlarını,
  • Hastalık geçirenlerin ise sağlık bakanlığı tarafından belirlenmiş bağışıklık kabul edilen sürenin bitmediğini belgeleyen dokümanı,

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. veya 05434460446 nolu whatsup hattına bildirmeleri gerekmektedir.

     Elinde olmayan nedenlerle (yaş sınırı, sağlık sorunları vb.) aşı olamayan veya aşı olmayı reddeden ve negatif PCR testi yaptırmayan üyelerimizin uçuş ve eğitimlerine pandemi kontrol altına alınana kadar ara verilecektir.

     Birinci önceliği daima kulüp üyelerinin güvenliği ve sağlığı olan Kulüp Yönetiminin almış olduğu bu kararı saygı ile karşılayacağınızı ümit ediyoruz.

     Saygılarımızla,

 

 

Bulut SHK Yönetimi

23.08.2021

Neden Bulut Sportif Havacılık Kulübü

   Ankara merkezli Yamaç Paraşütü Eğitimleri veren kulübümüzü tercih etmeniz için size 10 tane sebep sunuyoruz. Hatta verdiğimiz eğitimlere o kadar güveniyoruz ki eğitim sonunda aldığınız eğitimden memnun kalmaz ve talep ettiğimiz parayı hak etmediğimizi düşünürseniz paranızı iade ediyoruz. Hadi bir bakalım neymiş bu çok övündüğümüz şeyler?

Aynı şeyleri yapmaktan sıkılmadın mı?

Telefon Et0 543 446 0 446
Mesaj Gönderinfo@bulut.org.tr
Ziyaret EtKulüp Merkezi