Bulut Sportif Havacılık Kulübü

Hayallerinizi Gerçekleştiriyoruz!

Güvenli, Kaliteli ve Eğlenceli Yamaçparaşütü Eğitimleri İçin Doğru Adres

Ankara da Yamaç Paraşütü Eğitimleri

Ankaradaki Gölbaşı, Ayaş ve Yenikent bölgelerinde de icra edilecek bu yamaç paraşütü başlangıç eğitimleri 3 safhadan oluşacaktır.

   Yamaç Paraşütü Başlangıç Eğitiminde birinci safha dershane ortamında işlenen Teorik Eğitimlerdir. Teorik Eğitimler hafta içi akşam 19:00 - 22:00 saatleri arasında Keçiören de bulunan kulüp binamızda icra edilir. Bu eğitimlerde Aerodinamik, Meteoroloji, Uçuş Tekniği, Acil Durumlar vb.. teorik konular anlatılır. Ders bitimlerinde kursiyerlere sınav yapılır ve bilgi düzeyleri ölçülür. Anlaşılamayan konular ve dersler için takip eden haftalarda telafi dersleri düzenlenerek tüm kursiyerlerin teorik eğitimleri tamamlanır. 

   Yamaç Paraşütü Başlangıç Eğitimlerinin ikinci safhası Uygulamalı Eğitimlerdir. Bizler bu eğitimler için daha çok yer eğitimleri tabirini kullanırız. Ankara civarındaki uygun arazilerde icra edilen bu eğitimlerde kursiyerler yamaç paraşütüne yerde komuta etmeyi, katlamayı ve kullanmayı öğrenirler. Bu eğitimler hafta sonları tüm gün icra edilir. Meteorolojik koşullara göre değişkenlik gösterse de genelde 1-2 hafta sonu (2-4 gün) bu eğitimleri icra etmek için yeterli olur. Yamaç paraşütü eğitimlerinin en önemli safhasını bu bölüm oluşturur ve her seviyeden pilot bu eğitimleri belirli aralıklarla icra eder.

Ankara da Yamaç Paraşütü Başlangıç  Eğitimi

   Yamaç paraşütü eğitimlerinin üçüncü safhası da uçuş eğitimleridir. Uçuş eğitimleri de iki aşamadan oluşur. Birinci aşama alçak tepe uçuşlarıdır. 5-10 ve 30 metrelik alçak tepelerden kursiyerler yeterli seviyeye gelene kadar basit uçuşlar gerçekleştirilir. Bu uçuşlardaki amaç kursiyerlerin doğru kalkış ve iniş yapabilmelerini geliştirmek, telsiz komutlarına alıştırmak, kendilerine güvenlerini artırmaktır. Alçak tepe uçuşlarında yeteri kadar başarı sağlayan kursiyerler bir sonraki yani son aşamaya geçerler. Son aşama yüksek tepe uçuşlarıdır. 60 - 350 Metre yüksekliğindeki tepelerden en az 7 uçuş yapılır ve kursiyerler yamaç paraşütü başlangıç eğitimlerini tamamlarlar. 


Alçak Tepe Uçuşları


Yüksek Tepe Uçuşları

   Ankara da icra edilen bu yamaç paraşütü eğitimleri takriben 1 ay için de tamamlanır. Arzu eden ve uçuşlarını başarı ile bitiren kursiyerlere THK onaylı Yamaç Paraşütü Başlangıç Eğitimi (P2) Sertifikası verilir. Ayrıca tüm kursiyerlere Katılım Belgesi düzenlenir, Sporcu Lisansı verilir ve güzel anılarla kursu tamamlamaları sağlanır.

Yamaç Paraşütü Başlangıç Eğitimi Başarı Belgesi

    Ankara da icra ettiğimiz Yamaç Paraşütü Başlangıç Eğitimleri ile ilgili daha detaylı bilgi almak için lütfen Başlangıç Eğitimi makalemizi okuyun veya 05434460446 numaralı telefonu arayarak bilgi alın. Sıkça Sorulan Sorular için lütfen tıklayın.

Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Telefon Et0 543 446 0 446
Mesaj Gönderinfo@bulut.org.tr
Ziyaret EtKulüp Merkezi